Šodien
Svētdiena,
2023. gada 29. Janvāris

Aivars, Valērijs

Kērlings ir spēle, kurā valda ētika un morāles kultūraEvita Regža
LKA Disciplinārās komisijas priekšsēdētāja

31.01.2007
Par šo rakstu saņemti 6 komentāri

Mīļie, kērlingisti!

Ir aizvadīta vēl viena nedēļas nogale, kurā notika spraigas un interesantas Latvijas čempionāta spēles. Sveicu visus uzvarētājus! Bet komandām, kuras netika pie panākumiem, novēlu nepadoties un cīnīties tālāk! Kā jau ierasts, pēc spēlēm pārmiju dažus vārdus ne tikai ar pretinieku komandas spēlētājiem, bet arī ar citu komandu spēlētājiem un tiesnešiem, kā arī pati biju aculieciniece ne visai patīkamiem notikumiem laukumā. Tas lika man vērsties pie Jums ar šo rakstu, kura būtība ir lūgums nedaudz vairāk sekot līdzi savai un savu komandas biedru uzvedībai laukumā. Nesaukšu nevienu vārdā, jo ceru, ka mēs paši vislabāk zinām, ko esam izdarījuši aplam.

Vispirms vēlētos aicināt spēlētājus, tiesnešus un citas personas, kas atrodas uz laukuma vai pie tā, padomāt, vai viņu attieksme netraucē spēlētājiem atbildīgās vai ne tik atbildīgās situācijās. Par spēlētāju atrašanos laukumā atmiņu var atsvaidzināt, izlasot vairākus dokumentus, kas atrodami kērlinga mājas lapā. Tajos ir nepārprotami izklāstīts, kur un kad jāatrodas pirmajam un otrajam spēlētājam, kā arī vice-skipam un skipam.

Savukārt attiecībā uz tiesnešiem un citām personām ir liels lūgums netraucēt spēlētājiem nedz izdarīt metienus, nedz galā stāvošiem vice-skipiem un skipiem veikt savas funkcijas. Spēlētāju traucēšana nozīmē ne tikai atrašanās tā, ka tas traucē spēlētājiem, bet arī spēles situācijai neadekvātu mutisku piezīmju izdarīšana. Viens ne visai patīkams starpgadījums jau ir noticis, par kuru arī LKA Disciplinārā komisija ir pieņēmusi lēmumu. Tāpēc lūdzu neprovocēsim viens otru, lai LKA Disciplinārai komisijai nevajadzētu pieņemt bargus sodus, lai veicinātu kērlinga spēles ētikas ievērošanu.

Aicinu komandas minūtes pārtraukumus izmantot lietderīgi un nevilcinot spēles laiku. Lai gan neviens tiesnesis ar hronometru neuzņem laiku, tomēr lūgums minūtes pārtraukumu nepārvērst par piecu minūšu pārtraukumu, kas rada liekas nepatīkamas emocijas un domstarpības laukumā.

Kērlings ir spēle, kurā valda ļoti augsta ētikas un morāles kultūra – apsveikt pretinieku ar labu metienu, nepriecāties par otra neveiksmi utt. Lai gan nekur nav rakstīts, tomēr skumdina fakts, ka spēlētājiem nav saprotams, ka deguna un mutes izdalījumu nonākšana uz kērlingam sagatavotā ledus nav pieļaujama! Tas ir ne tikai neētiski, bet arī nepatīkami citiem spēlētājiem. Neaizmirsīsim, ka mums pašiem ir jāseko, lai ledus ir tīrs ne tikai iezīmētajā spēles laukumā, bet arī pārējā daļā ap to! Neadekvātu priekšmetu vai vielu nonākšana uz ledus nav pieļaujama!

Ceru, ka ar šo rakstu nevienu neesmu apvainojusi! Šī raksta mērķis ir aicināt Jūs visus padomāt par savām darbībām uz ledus spēļu laikā! Ļoti negribētos, lai par iepriekš minētām vai līdzīgām situācijām LKA Disciplinārai komisijai nāktos lemt un piemērot attiecīgus sodus! Cienīsim sevi un citus! Lai izdodas!


Mana piebilde rakstam Kērlings ir spēle, kurā valda ētika un morāles kultūra
(Par komentāru saturu atbild tā autors!)

Vārds:

e-mail (netiks publicēts):

Jūsu komentārs:

P.S. Atļautie HTML tag-i: <B>, <I>, <U>, <A>

Aplūkot komentārus


Savējiem
Lietotājs:
Parole:

 • Reģistrēties
 • Aizmirsi paroli?

 • Fotogalerijā:

  Zemgale Cup 2010


  Latvijas jaukto pāru čempionāts
  2011
 • Komandas
 • Spēles
 • Rezultāti

 • Latvijas čempionāts
  2011
 • Komandas
 • Spēles
 • Rezultāti

 • Jaunākie sludinājumi

  >> Sludinājumu sadaļa

  webmaster@curling.lv
  © Ideja, dizains & programmēšana: Āris Cēders
  © pandaDESIGN, 2002-2009
  Kērlingu Latvijā atbalsta:

  Latvijas kērlinga asociācijas sponsori: