Šodien
Otrdiena,
2022. gada 5. Jūlijs

Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda

Kērlings Latvijā.Ansis Regža

15.10.2007
Par šo rakstu saņemti 13 komentāri

Vispirms no sirds apsveicu Ivetu Stašu un Robertu Krustu kā pirmos Latvijas valsts čempionus Jaukto pāru konkurencē. Jūs to bijāt pelnījuši !
Tāpat vēlos pateikt paldies visiem, kas organizēja kērlingu šajās divās nedēļas nogalēs un jo īpaši Gintam Caunem un Jānim Laizānam !!!
Tā kā nākamgad notiks Pasaules čempionāts jauktajiem pāriem, tad daudzas Eiropas valstis organizē savas izspēles ( čempionātus ) par tiesībām piedalīties tajā, bet kalendāriski Latvijā tas notika visātrāk. Jauki, ka pirms čempionāta notika dalībnieku sanāksme, bet skumji, ka līdz galam netika izklāstīti noteikumi. Piemēram, par dalībnieku atrašanās vietām, uzsākot metiena izpildi. Jo kā mēs visi zinām, tad ir liela atšķirība, kur atrodas otrs spēlētājs metiena brīdī ( vai ir iespēja hronometrēt ).
Saglabājot savu kā negatīvā tēla reputāciju, tomēr vēlos akcentēt dažas lietas, par kurām daudzi diskutēja aizkulisēs, bet publiski nejūt vajadzību izteikties.
Spēļu kalendārs. Manuprāt, laicīgi tika izziņots ( LKA kalendārais plāns ), ka Jaukto pāru čempionāts un vīriešu B grupas turnīrs norisināsies vienlaikus. Tiešām diskutēt par to, vai tas ir labi vai slikti vajadzēja savlaicīgāk. Saprotu tos kērlingistus, kuri vēlējās piedalīties abos čempionātos, un fiziski tas ir ļoti grūti. Tomēr nav saprotams, kāpēc netika ievērots šī gada 2.augustā LKA sēdē pieņemtā Latvijas čempionātu nolikuma punkts 3.1. Čempionāts notiek atbilstoši LKA valdes apstiprinātam spēļu kalendāram. Spēļu pārcelšana iespējama tikai Latvijas izlases interesēs ar LKA valdes atļauju.
Jo šādi tika radīta nevienlīdzīga situācija pārējo komandu vidū.
Es nepieskaršos situācijai, kad Aldim Abrickim vienlaicīgi bija jāpiedalās divās spēlēs un, kas notiktu, ja arī otrs komandas „Redmars” spēlētājs iekļūtu Jaukto pāru finālturnīra fāzē ......
Savulaik daži aktīvisti veica aptauju māmiņām- kērlingistēm par spēļu plānu. Tagad, kad kērlingā ir procentuāli daudz jauno māmiņu ar zīdaiņiem, vairs šie cilvēki neuztraucas par spēļu slodzi šīm sievietēm....
Ieskatoties augstākminētā nolikuma punktā 7.11.2.Katrai komandai jāvalkā vienādas spēles formas (apģērba augšdaļas) visās spēlēs, jāsecina, ka daudzas komandas to neuzskata par saistošu. Ar skumju pieskaņu jāatzīst, ka pat LKA valdes loceklis un LKK prezidents rāda negatīvu piemēru visai kērlinga sabiedrībai. Tajā pat laikā tiek diskutēts par kērlinga prestiža celšanu, bet diemžēl TV ekrānos parādīsies šādas raibi ģērbtas komandas, kas Latvijas čempionātam piešķir tāda, es atvainojos, sētas turnīra pieskaņu. Ja mēs paši sevi necienīsim, tad arī citi mūs necienīs, jo nevienā komandu sporta veidā Latvijā nav pieļaujama šāda situācija.
Un visbeidzot par svarīgāko kērlinga spēlē – ledu. Protams, neviens vairs šobrīd neapstrīd, ka ledus visiem ir vienāds un kur LKA valde nolemj, tur arī jāspēlē. Bet nav pilnīgi saprotams, kāpēc valsts čempionāts netiek organizēts uz nomināli vislabākā ledus valstī – Volvo hallē ???? Kam tas ir izdevīgi, ka uzvarētāja noskaidrošanā nozīmīgi faktori ir spējai pielāgoties ledus īpatnībām un pat vēl vairāk – nejaušībām ?
Vai tas ir sasniegums, ja jāspēlē uz „aizvakardienas” ledus ? Arguments par dalības maksas sadārdzināšanos neiztur kritiku, jo visi diskutējošie kērlingisti izteica gatavību maksāt lielāku summu par iespēju sacensties uz potenciāli labākā ledus Latvijā. Ievērtējot, ka ~ 80 % kērlingistu ir no Rīgas, arī brauciens uz Jelgavu izmaksā 5-8 Ls dienā ( nerēķinot auto amortizāciju ) . Un domājot par ledus lētumu - varētu uzspēlēt arī Ventspilī ....
Runājot par ledus laukumu noslodzi, esmu pārliecināts, ka savlaicīgi rezervējot datumus, Volvo halles ledus būtu pieejams, jo treniņi sestdienās Rīgā norisinās.
Zinot par LKA valdes sēžu atvērtību, tomēr uztrauc fakts, ka pirms čempionāta organizētajā sapulcē uz jautājumu par pārceltajām spēlēm tika atbildēts : „ .... mēs ( valde ) tā izlēmām un punkts.”
Rezumējot augstākminēto, aicinu ievērot tos likumus un nolikumus, kurus paši veidojam, jo arī tas tikai cels kērlinga prestižu un popularitāti citu sporta veidu vidū.

Ar cieņu,

kērlinga attīstībā ieinteresētais Ansis Regža.


Mana piebilde rakstam Kērlings Latvijā.
(Par komentāru saturu atbild tā autors!)

Vārds:

e-mail (netiks publicēts):

Jūsu komentārs:

P.S. Atļautie HTML tag-i: <B>, <I>, <U>, <A>

Aplūkot komentārus


Savējiem
Lietotājs:
Parole:

 • Reģistrēties
 • Aizmirsi paroli?

 • Fotogalerijā:

  Zemgale Cup 2010


  Latvijas jaukto pāru čempionāts
  2011
 • Komandas
 • Spēles
 • Rezultāti

 • Latvijas čempionāts
  2011
 • Komandas
 • Spēles
 • Rezultāti

 • Jaunākie sludinājumi

  >> Sludinājumu sadaļa

  webmaster@curling.lv
  © Ideja, dizains & programmēšana: Āris Cēders
  © pandaDESIGN, 2002-2009
  Kērlingu Latvijā atbalsta:

  Latvijas kērlinga asociācijas sponsori: